Vše pro zajištění kvality a bezpečnosti potravin
Vše pro zajištění kvality a bezpečnosti potravin

Školení

Zašlete nám dotaz

Máte zájem o jiné, individuální školení nebo jiný termín? Neváhejte nás kontaktovat.

Požadavky BRC packaging, IFS PAC secure a FSSC 22000 pro výrobu obalů.

Termín
Místo konání

03. 11. 2022

ON-LINE školení

ON-LINE školení ON-LINE školení

Cílem školení je podrobně vysvětlit požadavky certifikačních schémat na výrobce obalů, s akcentem na aplikaci požadavků ve výrobě obalů pro potraviny a kosmetiku.

Podrobně budou diskutovány zejména požadavky nejrozšířenějších standardů používaných v těchto odvětvích, a to:

  • BRC Packaging verze č.5;

  • FSSC 22000 pro výrobce potravinářských obalů (kombinace normy ISO 22000 a ISO/TS 22002-4)

  • IFS PAC Secure, verze č.1

 

Školení je vhodné i pro výrobce potravin, získané znalosti požadavků těchto standardů je možno využít i pro provádění tzv. dodavatelských auditů. Účastníci obdrží vzorové checklisty a dokumenty pro vytvoření zprávy z těchto auditů.

Součástí školení jsou také ukázky praktických aplikací požadavků s pomocí video a fotodokumentace apod. a řešení modelových situací, nastínění nejlepších variant řešení problematických požadavků standardů, zejména:  

  • Systém řízení nebezpečí a rizik. Požadavky areálu výrobního závodu, konstrukci a uspořádání budov, skladů, laboratoří, sociálních zařízení. Zabezpečení závodu
  • Programy nezbytných předpokladů pro výrobu potravinářských obalů. Požadavky na zásobování vodou, vzduch, ventilaci, kanalizaci, používané chemikálie. Požadavky na výrobní zařízení, nástroje, pomůcky, údržbu. Řízení kovů a skla. Výčet opatření zabraňující mikrobiální kontaminaci, kontrola škůdců (prevence, monitoring, hubení škůdců). Osobní hygiena a zařízení pro pracovníky
  • Požadavky na odpadové hospodářství. Požadavky na obaly. Požadavky na skladování a dopravu. Výrobek a řízení procesu. Navrhování a vývoj výrobku. Kontrola potisku obalů. Analýza a kontrola výrobku. Testovací a měřící zařízení
  • Součástí školení jsou také ukázky praktických aplikací požadavků s pomocí video a fotodokumentace apod. a řešení modelových situací, nastínění nejlepších variant řešení problematických požadavků standardů.

Společné informace pro všechny kurzy

Rozsah/forma:
Vše jednodenní kurzy, 9:00 - 15:00
BONUS:
Praktické příklady, řešení modelových situací, vzorové formuláře, nejčastější neshody při auditech, nastínění nejlepších variant řešení problematických požadavků standardů.
Cena:
1990,- Kč bez DPH, včetně sborníku se vzorovými dokumenty a vzorovými formuláři k nejčastěji vyžadovaným problematickým oblastem, občerstvení, oběd, osvědčení pro účastníky kursu.  
 
Sleva:

Každý čtvrtý a sedmý a devátý účastník jednoho kurzu z jedné firmy zdarma.

Při účasti více pracovníků individuální slevy.

Přihlášení:
Zprávou na info@zajistenikvality.cz, nebo telefonicky na 603 483 530
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace